. У Європі почалась справжня дипломатична війна | Набат-время знать больше

У Європі почалась справжня дипломатична війна

Здавалось, усі адекватні люди давно зрозуміли, наскільки дії РФ щодо України є брутальними. Адже за останні два роки ця країна напаскудила всюди, де тільки можна — анексувала Крим, розпочала війну на Донбасі, втрутилась у воєнний конфлікт в Сирії. На наших очах завдяки п’яній «кремлівській руці» посипалась вся система світової безпеки.

25 червня 2015 року ПАРЄ офіційно визнала факт російської агресії в Україні. Ця міжнародна інституція, членом якої є Росія, перша запровадила санкції щодо власних учасників. Ще у 2014-му році я виступав на сесії ПАРЄ, де офіційно заявив, що Росія розпочала війну в Україні і вимагав впровадження санкцій проти неї. Через це мене навіть визнали персоною нон- ґрата, заборонивши в’їзд до Криму.

У зв’язку з незаконною анексією Криму російську делегацію позбавили права голосувати на сесії, а також права участі в роботі статутних органів і моніторингу виборів.

Зрозуміло, що такий стан речей не до вподоби росіянам. Вони роблять все можливе, аби відновити свій статус-кво. І як бачимо — доволі успішно.

На відкритті осінньої сесії ПАРЄ 10 жовтня Президент цієї структури Педро Аграмунт заявив, що асамблея має зробити все необхідне для повернення до пленарної зали представників Росії, які залишили ПАРЄ через санкції.

Читайте також: Кулеба: Повернення Росії в ПАРЄ може стати початком кризи Асамблеї

І це пролунало в той час, коли всі прекрасно усвідомлюють, що російські найманці досі ведуть активні бойові дії на Донбасі. Не говорячи про те, що на території окупованого Криму провели незаконні вибори до Держдуми. Про яке зняття санкцій ми говоримо? Вочевидь, в Європі на це є свій, особливо «прогресивний» погляд.

Те, що в Страсбурзі пролунала така «тепла» заява щодо зняття санкцій з Росії є чіткою ознакою, що проросійське лобі виконує партзавдання і рук не покладає, задобрюючи чиновників європейських інстанцій.

Висновок очевидний: в Раді Європи розпочалась справжнісінька дипломатична війна. Порозумітись з 46 країнами-членами — непросто, але можливо. З кожною із цих країн Росія має якісь зв’язки. Вибудовує з ними стосунки, зокрема, спостерігає, як змінюється політична палітра. У результаті парламентських виборів склад європейських парламентів змінюється, відповідно — трансформується і склад делегацій в ПАРЄ. Все, що росіянам залишається зробити — оперативно знайти однодумців. І такі, як бачимо, знаходяться.

Суть політики у всьому світі однакова — кожен домовляється і лобіює свої інтереси. Шкода, правда, що при цьому європейські лідери забувають ключові принципи, на яких засновані їхні суспільства, — повага до верховенства права та демократії.

Мабуть, варто нашим західним колегам дещо освіжити пам’ять і в котре пояснити, чому не варто послаблювати санкційний тиск проти Росії.

Відповідно до міжнародного права Крим був і залишається невід’ємною частиною України. Проведення на території анексованого півострова виборів до Держдуми вкотре продемонструвало нехтування РФ державним суверенітетом України, нормами і принципами міжнародного права. Зокрема, Статутом ООН, Резолюцією ГА ООН «Територіальна цілісність України», Гельсінським заключним актом НБСЄ 1975 року, меморандумом про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, зобов’язаннями за Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року та Угодою про створення Співдружності Незалежних Держав 1991 року.

Не забуваймо, що Україна ухвалила рішення про заборону відкриття повноцінних виборчих дільниць у російських дипломатичних установах на українській території через включення Криму до багатомандатного федерального виборчого округу на парламентських виборах.

Деякі країни виступили із наміром не визнавати результатів цих виборів.

Читайте також: Вихід з ПАРЄ: іміджева загроза Україні

Так, посол США в Україні Марі Йованович озвучила позицію своєї країни стосовно виборів до Держдуми: «Я ще раз наведу позицію США: Крим є і назавжди залишиться частиною України, попри всі можливі юридичні дії з боку РФ. Ми ніколи не визнаємо Крим як частину Росії. Ми також не визнаємо «вибори» в Держдуму, які проходять на території Криму».

Європейський Союз зі свого боку також оприлюднив офіційну заяву, в якій наголосив, що не визнає будь-які політичні дії РФ, пов’язані з окупованим українським півостровом. «Європейський Союз не визнає незаконну анексію Криму та Севастополя, яку здійснила Російська Федерація, а також не визнає проведення виборів на кримському півострові», — йдеться в офіційному документі.

До списку країн, які дотримуються такої ж одностайної позиції, долучилась Великобританія, Німеччина, Литва, Швеція, Румунія, Польща, Франція, Канада і низка інших.

Невже цього недостатньо, аби накласти на Росію додаткові санкції? Може, я чогось не розумію, але повернення РФ до ПАРЄ жодним чином не вирішить усі наші проблеми. І не варто думати, що задобрюючи противника, можна вгамувати його апетити. Уже знаємо на прикладі Гітлера, чим така політика улесливості обернулась.

Повернення Росії до ПАРЄ — буде свідченням того, що усі розмови Заходу про верховенства права і демократії — не більше, ніж дешевий популізм.

Источник

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх