. У парламенті Японії був зафіксований лише один випадок кнопкодавства. Депутата вигнали | Набат-время знать больше

У парламенті Японії був зафіксований лише один випадок кнопкодавства. Депутата вигнали

Парламент Японії. Двопалатний. Більшість законів, що приймаються, внесені Урядом. 85-90% урядових законопроектів приймаються. Депутатських законопроектів стає законами лише третина.

Нижня палата представників призначає прем’єр-міністра і може відправити уряд у відставку. З іншого боку, прем’єр може розпустити нижню палату представників без особливих додаткових повноважень. Саме з цієї причини, починаючи з 1947 року, лише одне скликання пропрацювало всі передбачені 4 роки каденції.

Законопроекти готуються довго і ретельно, з залучення великої кількості експертиз. Головні дебати щодо законопроектів відбуваються на рівні комітетів. Голосування в залі — лише формальність.

Нижня палата голосує вставанням або, у випадку поіменного голосування, опусканням іменних карточок в скриньку. Верхня палата має електронну систему. За весь час був зафіксований єдиний випадок неперсонального голосування. Горе-депутат після цього склав повноваження.

Про матеріально-технічне забезпечення роботи депутатів писати не хочеться, щоб зайвий раз не розстроюватись.

Єдина спільна річ, що єднає наші законодавчі органи — червоні килимові доріжки. Щоправда в японському парламенті їх загальна протяжність аж 4 кілометри. І тут відстаємо:)

P.S. Всередині фотографувати дозволили, а от виставляти в соцмережі — ні. Тому фото з буклету.

Источник

На ту же тему
Набат-время знать больше © 2020 ·   Войти   · Наверх