. Економіст: Якщо зараз зняти заборону на продаж землі в Україні, селяни продаватимуть її за безцінь, щоб вижити | Набат-время знать больше

Економіст: Якщо зараз зняти заборону на продаж землі в Україні, селяни продаватимуть її за безцінь, щоб вижити

.До повноцінного ринку землі Україна технічно не готова. Не проведено кадастр земель та їхню класифікація. Але головна причина – соціально-економічна. Більшість українців, особливо в селі, мають низький рівень доходів. Якщо скасують заборону на продаж землі, люди віддаватимуть свої паї за безцінь заради виживання. За нижчими цінами, ніж коштує якісний український чорнозем. Тобто, повноцінний продаж землі можна дозволити лише тоді, коли істотно покращиться соціально-економічне становище.

До того ж, неприпустимо відкривати ринок землі, коли в Україні тривають військові дії. Продавати землю в цей час означає знецінювати її. У державі, яка перебуває в стані війни, всі активи мають мінімальні ціни, в тому числі і земля. Коли скасують мораторій, її вартість буде збільшуватися, але не так, як у мирний час.

Скасування заборони зараз вигідне власникам фінансово-промислових груп, так званим аграрним олігархам, оскільки вони мають великі площі земель на правах оренди та охоче б скупили їх за безцінь.

Також перед відкриттям українського ринку землі потрібно вирішити питання, чи допускати до нього іноземців. Спочатку треба провести серйозну соціологічну роботу. З’ясувати, чого хочуть Українці. Як мінімум, потрібна заборона на придбання наших земель громадянами і підприємствами Російської Федерації. Такі питання повинні виноситися на загальнонаціональний референдум. Мова йде про один зі ключових ресурсів української нації – землю. Без референдуму приймати подібні рішення не можна.

Источник

На ту же тему
Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх