. Історична зустріч Трампа і Кім Чен Ина: хто кого переграв | Набат-время знать больше

Історична зустріч Трампа і Кім Чен Ина: хто кого переграв

Підсумовуючи результати історичної зустрічі американського президента Дональда Трампа та лідера КНДР Кім Чен Ина, передусім варто зазначити, що документ, підписаний у Сінгапурі, не передбачає одностороннього беззаперечного і перевірюваного ядерного озброєння КНДР.

Натомість йдеться про денуклеаризацію Корейського півострову. Таке формулювання передбачає процес денуклеаризації Північної Кореї та позбавлення ядерної зброї. А це — достатньо тяжкий складний і технологічний процес, який пов’язаний не лише з доброю волею Північної Кореї, яка, звісно, буде відтягувати час «Ч» і втрату власного ядерного арсеналу, який вона розглядає як стримування Сполучених Штатів від можливої атаки та втручання у внутрішні справи КНДР.

Читайте також: Внешнеполитическая доктрина Трампа: Заруба приближается

Тому розпочинається певною мірою гра. По суті, Кім Чен Ин продав Трампу процес, а не кінцевий результат. І продав цей процес за дорого. Трамп у підсумку отримав дивіденди у вигляді особистого піару та посилення своїх політичних позицій всередині США. Натомість Кім Чен Ин фактично розірвав коло руконепотискаємості Північної Кореї та міжнародної ізоляції.

Адже якщо Трамп, лідер західного світу, зустрічається з лідером Північної Кореї, це відкриває можливості для зустрічей Кім Чен Ина з прем’єр-міністром Японії Абе — і така зустріч уже анонсована у Владивостоку.

Це відкриває можливість поїздки Кім Чен Ина на Генеральну асамблею ООН у Нью-Йорк. А все це — його міжнародна активність. Фактично КНДР отримала перший кейс зняття персональних санкцій стосовно цілого списку високопоставлених північнокорейських осіб.

Читайте також: Америка выбирает друзей

Крім того, у Сінгапурі був підписаний не один документ, який був опублікований, а три. З інсайдерських джерел відомо, що в одному з цих документів є позиція про надання гуманітарної допомоги Північній Кореї, а також йдеться про алгоритм допуску міжнародних експертів до ядерних об’єктів Північної Кореї. Від цього моніторингу і можливості доступу експертів до об’єктів будуть залежати подальші кроки та підготовка саміту в Пхеньяні, на який може приїхати Трамп.

До речі, саме там може бути підписаний мирний договір про офіційне припинення корейської війни 1950-1953 років. Тому що зараз Північна Корея зі Сполученими Штатами має лише угоду про припинення вогню. А мирний договір означатиме перезапуск усіх відносин, аж до відновлення дипломатичних відносин.

Все це ув’язується в динаміку. Якщо ми говоримо про технологічний процес денуклеаризації, це означає створення цілого сектору економіки Північної Кореї. Це демонтаж обладнання, демонтаж самих ракет і ядерних зарядів, це технологія зберігання і утилізації радіоактивних речовин, це й технологія конверсії шахт, створення реєстру та можливості контролю над лабораторіями, КБ, вченими, інженерами, які працювали над створенням потенціалу Північної Кореї…

Читайте також: Минимум конкретики и максимум пафоса – Кунадзе о совместном заявлении Трампа и Ким Чен Ына

Тобто це великий комплексний процес. Як показує досвід ухвалення договорів між Радянським Союзом і США про контроль над ядерним роззброєнням, у світової спільноти немає достатніх можливостей верифікації цього процесу. Тому контролювати ядерне роззброєння Північної Кореї буде вкрай-вкрай складно. І це розуміє Кім Чен Ин. Загалом, у північнокорейського лідера є можливість стратегічного перебування на горизонті більше десяти років, а у Трампа такого немає.

Тому, я думаю, Кім Чен Ин може спокійно розраховувати на те, що йому вдасться уникнути досягнення кінцевого результату у вигляді безумовного повного і перевірюваного роззброєння та подарувати Трампу й Америці на деякий час процес переговорів і часткового зниження загроз, в тому числі для Південної Кореї. Тож фактично саміт у Сінгапурі — це перша крапка у великій багатотомній книзі, яку ще потрібно буде написати.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Источник

На ту же тему
Набат-время знать больше © 2020 ·   Войти   · Наверх