. Як Київ пограбував Львів | Набат-время знать больше

Як Київ пограбував Львів

Москва грабувала Київ, а Київ грабував Львів. Чому досі весь архів Івана Франка, який він заповів Львову, перебуває в Києві в Інституті літератури? А-а, його забрали, щоб готувати зібрання творів?

Читайте також: Сто років без Франка: завершити проект пророка України

То я скажу, що так, як готували це в Києві, – це чиста пародія. Бо люди не тямили в галицькій мові і такого накрутили, що весь Франко спотворений. Безліч слів перекручено, бо виявилися незрозумілими. Примітки до всіх томів із безліччю помилок.

Але в Києві ще й архів Наукового товариства імені Шевченка, В. Гнатюка і сотень галицьких письменників. Де ті мозольні праці, видані інститутом, які б виправдовували зберігання цих архівів саме в Києві?

Я один видав більше антологій і творів забутої класики, ніж цілий Інститут за всі роки Незалежності. Бо це така собака на сіні – сам не гам і другому не дам. Усі обіцянки передати мені ті чи інші матеріали для публікації зосталися пустим звуком. І самі не видають, але й із рук не випустять.

Читайте також: Терористична організація «Українська література», або Погляньмо правді у вічі

Львів повинен вимагати повернення усіх забраних архівів. Тут є багато фахівців, які б їх вивчала і видавали.

Источник

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх