. Що зробив Макрон для знищення свого рейтингу | Набат-время знать больше

Що зробив Макрон для знищення свого рейтингу

Стало цікаво, чого ж там чудить Макрон, що за кілька місяців рейтинг підтримки впав майже удвічі з 64 до 36. Погуглив, трохи розібрався — свідомо опущу частину з урізанням соціалки і дивною авантюрою зі статусом Першої Леді для дружини Макрона. Але що реально цікаво, так це стосунки з армією і їх вплив на репутацію президента:

Однією з передвиборчих обіцянок Макрона було збільшення витрат на оборону з теперішніх 1.6% ВВП до 2% до 2025-го року відповідно до рекомендацій НАТО. До 2025-го планували збільшення фінансування з 32-х до 50 млрд.

Макрон переміг на виборах і розібравшись у державних фінансах трохи підохренів з олландівського спадку, серйозності економічних проблем республіки і дефіциту бюджету. Ну а ми то прекрасно знаємо, які статті видатків ріжуть усі президенти в разі нестачі коштів ;).

Читайте також: Дружина Макрона не стане першою леді Франції і ось чому

Тож Макрон пішов тим же шляхом і заявив, що оборонний бюджет на 2017-й уріжуть на 850 млн. євро. Під питанням і заявлене раніше зростання фінансування армії. Це на фоні висадки Макрона в атомну субмарину, пишних парадів до дня взяття Бастилії і офіційних заходів під час приїзду Трампа, наприклад)

На що НГШ ЗС Франції П'єр де Вільє — один із головних лобістів зростання видатків на оборону — логічно здивувався і припустив, що військових цинічно пробують наїбати, доколє :).
Амбіційний Макрон не потерпів опозиції — і авторитетний генерал змушений подати у відставку. Армія починає невдоволено гомоніти — ну немає у них січових традицій, щоби прямо надавати копняків Макрону, який в армії навіть не служив — на що президент реагує ще жорсткіше, пропонуючи усім незадоволеним подати у відставку. Дипломат від бога ;).

По факту масштабний конфлікт із військовими та задум зі статусом Першої Леді так сильно підрізали рейтинг Макрона. Зараз намагається помиритись -поки ніби без успіхів).

Читайте також: Біг на місці, або переговори «нормандської четвірки»

Мрію, щоби колись наша армія так же активно і без посередників лобіювала свої потреби в публічному дискурсі. І мала для цього відповідний і небезпідставний авторитет у суспільстві, звісно ж 😉

PS «зрада» французькою — «trahison», якщо що)

Источник

На ту же тему
Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх