. Чим відрізняється Московський патріархат від Київського? Погляд КП | Набат-время знать больше

Чим відрізняється Московський патріархат від Київського? Погляд КП

Ми приймаємо одні й ті самі істини віри – догмати. Та погляди на Україну та Українську Церкву – різні. МП стверджує, що Україна – неслухняна донька «Руського міра», а Київська Церква – одна з митрополій Російської Православної Церкви. КП вірить, що Україна – це незалежна, самостійна та повноцінна держава, яка варта того, щоб мати свою незалежну Церкву.

Єдиною законною (Канонічною) Церквою з часів Хрещення Руси-України 988 року на наших землях була Київська Митрополія Константинопольського (Вселенського) Патріархату. До нині вирішити будь-які канонічні питання в Україні не можливо без участі Вселенського Патріархату – Церкви Матері для нашої Церкви.

Спроби вирватися з духовного полону в XX столітті особливого успіху не принесли, однак вони заклали добрий фундамент для подальшої боротьби. Відродження Української Церкви в 1920-21 під омофором священномученика Василія Липківського було першою спробою відродити Українську Церкву в нові часи. Однак, впродовж 1930—1937 увесь єпископат, священство та активні вірні УАПЦ були знищені НКВД.

Читайте також: Навіщо «крёстный отец» МП в Україні збирає людей для молебню на Володимирській гірці

Друге відродження Незалежної Церкви відбулося 1942, коли єпископи Польської Православної Церкви арх. Полікарпа Сікорського відновили єпископат УАПЦ. Готуючи майбутнє Церкви, єпископат і частина священиків рятувалися від комуністів у США, Канаді, Австралії та Європі. Там Українська Церква продовжувала діяти до самого повернення на Батьківщину кінця 80-х – початку 90-х років XX cт.

Після проголошення незалежності України з діаспори повернулося духовенство Української Церкви, а Церква носила історичну назву УАПЦ. Паралельно з цим, в середовищі РПЦ в Україні назрівали проукраїнські настрої. Вихід низки єпископів і священиків з РПЦ та їх об’єднання в одну Церкву відбулося в червні 1992. Об’єднана Церква отримала назву Українська Православна Церква Київського Патріархату.

Юридичний конфуз – коли церква, яка прямо підпорядковується Московському Патріарху, сьогодні носить назву «Українська Православна Церква». Звичайно, це не так. У дійсності, Українська Православна Церква – це Київський Патріархат, а те, що називає себе УПЦ – є парафіями РПЦ в Україні. Це свідомий обман.

Читайте також: Місіонери Московського патріархату нав’язують Україні «русский мир»

Відродження Української Церкви та намагання отримати канонічну незалежність є великим лихом для Москви, а тому вона робить все можливе в політичному плані, щоб знецінити значення та роль українського духовенства та вірних, кількість яких чисельно переважає не тільки саму РПЦ, але разом взяті кілька древніх Патріархатів.

Ускладнилися стосунки МП і КП після початку війни. Ієрархи УПЦ МП прямо виступають на боці окупанта. Багато парафій і священиків через це уходить від них. У свою чергу, УПЦ МП це представляє світу як силове захоплення націоналістами. КП стоїть на захисті інтересів віруючих українців, допомагає братам і сестрам у Криму, Донбасі та чисельних країнах діаспори.

А знаєш, скільки віруючих пішли від МП?

Источник

На ту же тему
Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх