. Традиції на Старий Новий рік і Щедрий вечір | Набат-время знать больше

Традиції на Старий Новий рік і Щедрий вечір

Щедрий вечір називається так, тому що на стіл ставлять » щедру» кутю, яку, на відміну від пісної куті у Святвечір, заправляють м'ясом і салом.

За традицією миску з кутею ставлять в кут з іконами. Основним блюдом є смажене порося, яке символізує плодючість худоби і родючості землі. 

Також на стіл готували млинці, піроги і вареники з сиром, які згодяться і для того, щоб віддячити гостям, які щедрують і засівають. Крім того, обов'язково треба приготувати страву зі свинячого м'яса.

Читайте також: Неочевидний різдвяний сенс, або Біблійна історія, актуальна і сьогодні

За традиціями, на Маланку хазяйки готували свинячі нутрощі, після чого гадали, яким буде урожай, а зі свинячих ніжок варили » Дригало» (холодець), щоб у людей не хворіли ноги.

Вшановували Маланку за дуже багатим столом.

За столом треба знаходитися в чистому одязі.

Цього вечора прийнято привітно зустрічати і пригощати гостей. Чим більше страв — тим багатшим і вдалішим буде увесь рік.

Увечері 13 січня ходять щедрувати. За повір'ями в цей час нечиста сила особливо старається, а ті, хто щедрують – відганяють піснями нечисть і бажають господарям щастя, здоров'я і успіхів в новому році.

Щедрують як дівчата, так і хлопці, причому один із хлопців може переодягнутися в жіночий одяг — його називають Маланкой.

А ось ранком 14 січня йдуть засівати зерном — спочатку до хрещених і родичів, потім до інших сусідів. Насамперед вранці у будинок повинен зайти чоловік — це принесе щастя на весь майбутній рік, тому засівають зазвичай хлопчики і молоді парубки.

Засівальники поздоровляють з новим роком і вимовляють традиційні приказки з побажаннями багатства і достатку. У відповідь господарі дають їх солодощі.

Якщо між сусідами був конфлікт, ввечері 13 січня потрібно зробити візит і вибачитися один перед одним, щоб зустріти свято у мирі та злагоді.

Крім того, у хлопців, які невдало сваталися і отримали відмову, з'являється ще один шанс — цього вечора можна в другий раз послати сватів з надією на позитивну відповідь.

Читайте також: ТОП-порад різдвяного застілля

Що не можна робити:

♦ Не можна давати гроші засівальникам – з ними можна віддати благополуччя у будинку

♦ Не можна ображатися і бути злопам'ятним

♦ У Старий Новий рік не можна давати у борг

♦ Також поганою прикметою вважається перераховувати дрібні гроші або вирішувати важливі фінансові питання

♦ Цього дня не слід вимовляти слово » тринадцять»

♦ Не варто виносити цього вечора сміття.

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх