. «Толерувати такі речі не можна». Як Польща присвоює українські назви | Набат-время знать больше

«Толерувати такі речі не можна». Як Польща присвоює українські назви

У Польщі закінчились свої міста, тому державна судноплавна компанія назве виготовлені у Китаї нові кораблі так: «Львів», «Тернопіль» та «Вільнюс».

Причому вони вже мали назви, а рішення їх змінити на нові ухвалили недавно. Представник ДК киває на німецький криголам «Штеттін» — типу це норм практика. Ага, тільки криголам «STETTIN» збудували у 1933-му (!) році, коли місто було в складі Веймарської республіки і вважалось давнім прусським містом. До його передачі відновленій після WW2 Польщі лишалось ще 12 років.

Читайте також: Зовнішньополітичні позиції Польщі суттєво погіршилися – Огризко

Цікава реакція Литви. Наша то більш-менш очевидна — у світлі останніх контактів на рівні Дуди-Порошенка, а от литовці ще під час скандалу із зображенням Вільнюса на польському паспорті показали категоричне неприйняття таких виходок.

Як і думали, відставка Ващиковського не сильно поправила стосунки України з Польщею. Вітольда вже немає, а якісь нові скандали періодично виникають. Це рішення держкомпанії, очевидно толероване урядом й ПіС, бо слідує в руслі їх історичної політики. «Є подібні прецеденти» — тут не прокатить, бо відриває тему від нашого контексту, на фоні якого це скандальне рішення пройшло.

Читайте також: Мацєревич: Пріоритет Польщі – повернення цілісності України

Чомусь в українських ВМС і не подумали назвати нові катери чимось на кшталт «Перемишиль» чи «Холм», а поляки далі штовхають віз ностальгії за Кресами. Не слід дрматизувати, але й толерувати такі речі це не можна.

Источник

На ту же тему
Поделитесь своим мнением
Для оформления сообщений Вы можете использовать следующие тэги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх