. Таємниці цивілізації майя | Набат-время знать больше

Таємниці цивілізації майя

Вчора у Наш Формат слухав лекцію Юрія Полюховича про цивілізацію майя, зокрема, про їхню писемність.

Юрій Полюхович з дитинства займався вивченням історії, зокрема Давнього Єгипту та Межиріччя. Його завжди цікавили стародавні цивілізації. З 9 років вивчав єгипетську писемність, а з 11 — писемність майя.

Батько спочатку не поділяв його поглядів щодо того, чим він займатиметься у житті — це був кінець 90-х. Батько порадив вступати на якусь більш «хлібну» спеціальність — на економіку. Тоді батько мислив дуже мудро і був упевнений, що йому не болітиме голова через те, чим Юрій себе прогодує. За що Юрій дуже вдячний батьку, адже володіє нині підходами, які можна застосовувати і у бізнесі, і у науці (чого, до прикладу, не можуть робити колеги — «чисті гуманітарії»).

Читайте також: 10 интересных фактов об Эйфелевой башне, которых вы не знали

Отже, він вивчав бухгалтерський облік і аудит у Березнівському лісовому коледжі (Рівненська обл.). Продовжив навчання в Тернополі, куди вступив на 4 курс на «Фінанси» — закінчив з «червоним» дипломом. Здобув повну вищу освіту і вступив до Могилянки, де навчався впродовж двох років.

Про те як народилося захоплення, що переросло у серйозні наукові дослідження та здобутки: десь у 5-6 класі Юрій  прочитав книгу Войтеха Замаровського «Їх величності піраміди», яку зачитував до дір. Знайшов книгу у звичайній шкільній бібліотеці, і з тих пір це його захоплення лише зростало.

З того, що довідався нового:
— найбільша за об`ємом давня піраміда — не Хеопса, у Гізі, а одна з пірамідальних платформ майя — втричі більша за єгипетську;
— майя не мали єдиної держави — це культура сотень міст;
— ніяких золотих скарбів майя не існує, золота вони не цінували, вважаючи його екскрементами бога Сонця;
— занепад майя тривав кілька сторіч — майже природній цикл зародження, апогею та розпаду цивілізації;
— майя досі існують — усна мова та антропологія;
— слово «ураган» походить з давньої мови майя;

Читайте також: Внутри Лодзинского гетто. ФОТО

— їхню кровожерливість у принесенні людських жертв значно перебільшено… … …
Про те, що «кришталеві черепи» майя є підробкою ХІХ ст; що їхній календар просто відмірював цикли, а не визначав дату кінця світу; що помідори, кукурудза, індики, какао… то є дарунком майя нашій цивілізації — знав і раніше. Однак, що і гарбузи та соняшник теж від них — для мене виявилося новиною.

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх