. На «Українському радіо» фіксують помилки ведучих з метою поліпшення якості ефіру | Набат-время знать больше

На «Українському радіо» фіксують помилки ведучих з метою поліпшення якості ефіру


Дмитро Хоркін

На трьох каналах «Українського радіо» («Українське радіо» – перший канал Суспільного радіо), «Промінь» – другий канал та «Культура» – третій канал) запустили службу внутрішнього моніторингу якості ефіру, яка відстежує порушення журналістських стандартів в матеріалах ведучих, фіксує видимі ситуації непідготовленості журналіста до ефіру, мовленнєві помилки і неякісну подачу матеріалу чи невміння працювати перед мікрофоном.

Про це написав у Facebook генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін.

«Щодня по всіх каналах мені як генеральному продюсеру радіо служба подає аналітичні записки не лише з помилками, а й рекомендаціями для цього ведучого чи його керівника. Поки я був в США, ефір відстежували, аналізували. Зокрема, найпоширенішими проблемами є застарілість інформації та її неповний виклад», – зазначив Дмитро Хоркін.

За його словами, деякі ведучі не враховують актуальність інформації та цільову аудиторію.

«Наприклад, на молодіжному радіоканалі ведуча сухо (протокольно) зачитувала про пенсійне забезпечення… Ще фіксується неякісна непрофесійна подача матеріалу: у деяких ведучих і сам тембр голосу такий, що звук бензопили миліший, так ще чується читання, а не розповідь. Часто герої репортажу природніше звучать за кореспондента, а гість у студії більш вільно почуває себе в ефірі, ніж ведучий. Грамотність – як ознака профпридатності – «шкутильгає»: ГрІнченко замість ГрінчЕнка, провЕсти замість провестИ, день прапору замість прапора», –  описав помилки «Українського радіо» Дмитро Хоркін.

Він вважає, що моніторинги потрібні не для того, аби «потім звільняти людей (хоча деякі люди точно випадкові на радіо), а для того, щоб поліпшувати якість ефіру».

Читайте також: Великий парадокс киян

«Суспільне має бути взірцем і журналістських стандартів, і культури української мови. Координує службу моніторингу мій радник Анатолій Табаченко, він же і спілкується з «порушниками». Є дві категорії: одні дякують за зауваження і запитують про тренінги, а інші кажуть «я так вже 28 років працюю! У мене шість грамот і 5 дипломів! що це придумав цей хлопчик, 30-річний генпродюсер?!», – написав Дмитро Хоркін.

Нагадаємо, 1 червня Дмитро Хоркін став генеральним продюсером «Українського радіо». Анатолій Табаченко став радником нового генерального продюсера філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «Центральна дирекція «Українське радіо» Дмитра Хоркіна.

Читайте також: Українізація якістю: треба популяризувати українську мову

 

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2019 ·   Войти   · Наверх