. Насіровіада наочно демонструє, якою розгалженою є корупційна гідра – Гопко | Набат-время знать больше

Насіровіада наочно демонструє, якою розгалженою є корупційна гідра – Гопко

Насіровіада чітко окреслила:

1. Питання про надання НАБУ права незалежного прослуховування – самостійне зняття інформації з каналів зв’язку – обговорюється вже рік, але досі не проголосоване в парламенті. Важливо також провести аудит НАБУ через створення незалежної аудитної комісії. Парламент має призначити свого представника. Cтворення Антикорупційного суду.

2. Бізнес, у першу чергу, має вимагати чесного розгляду справи та обрання нового голови ДФС через прозорий конкурс.

Бізнес як ключова рушійна сила, як спільнота платників податків, мав би бути найширше представлений у натовпі, що зібрався під судом учора, 5 березня.

Читайте також: Насіров готується до втечі – Найєм

Насіровіада наочно демонструє, якою розгалуженою є система, що намагається зберегти саму себе. Вона складається не лише з великих корупціонерів, а і з міцних нерозривних зв’язків між членами великої корумпованої мережі, де кожен залежить від іншого і здатний на все, щоби захистити себе та «своїх».

Це гідра, яка оповила всі державні інституції, а інколи й замінила їх собою. Гідра має фактично невичерпну здатність до самовідновлення. Для її знищення заходити потрібно з усіх фронтів одночасно. Тим клином, що має увійти прямо в тіло цієї гідри, повинна стати справжня спроможність і незалежність антикорупційних органів.

Уявіть, що б «почули» детективи НАБУ в насіровіаді, якби таке право в них вже було? Скільки б іще таких гучних справ ми побачили б?
Хто б наважився покривати хоч когось із фігурантів, якби знав, що все прозоро і все прослуховується?

Натомість ми бачимо ще одну серію цирку у Верховній Раді – спробу просунути «свого» кандидата в незалежний аудит НАБУ, що має відбутися цього року і є єдиним інструментом впливу на його керівництво.

3. Позитивні зміни неможливі без широкої участі найбільш зацікавлених у них. У прикладі з Насіровим, це міг би бути бізнес, що найбільше потерпає від тиску з боку корумпованих податківців.

4. Маємо всі об’єднуватися, щоби перемогти! Таких боїв буде ще не один, і разом ми вистоїмо.

Об’єднуватись заради результату на всіх фронтах:

– здорові, не інфіковані популізмом популізмом і руйнівними амбіціями політики – для демонтажу старої монополізованої клептократами влади. Не руйнування і хаосу на догоду зовнішньому ворогові, а саме системного демонтажу в демократичний спосіб;

Читайте також: Отакий Роман: Насіров як символ проблем країни

– здоровий бізнес, який згоден чесно платити податки і бачить Україну як країну великих можливостей,  – для творення ефективної податкової системи, що має бути стимулом до зростання, а не примусом до корупції;

– здорові сили громадського суспільства, націлені на реальні зміни,  – для ефективного контролю за владою та безпосереднього творення нової країни через зміни на місцях.

А найвищі посадові особи держави мають нарешті усвідомити: будь-які спроби прямо чи завуальовано покривати корупцію і корупціонерів можуть спричинити драматичні наслідки не лише для них особисто, а для всієї України.

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2019 ·   Войти   · Наверх