. Вакарчук: Судова система України втратила свій суверенітет, лише народившись, і є такою вже 27 років | Набат-время знать больше

Вакарчук: Судова система України втратила свій суверенітет, лише народившись, і є такою вже 27 років

Якщо міжнародним експертам з бездоганною репутацією не дозволять відсіювати непрофесійних, корумпованих кандидатів до незалежного Антикорупційного суду, а їх буде, як завжди, «рятувати» наш ВККС, то змісту в його створенні немає. Це буде не справжній, а «Потьомкінський» суд.

Його «робота» лише дискредитує саму ідею незалежного правосуддя в Україні. Це гратиме на користь тих, хто не хоче змін в Україні на краще і зацікавлений зберегти «кругову поруку» діючого політичного істеблішменту.

Дискредитація ідеї незалежного Антикорупційного суду реалізується давно і широко, в тому числі й в публічній площині. Кожного дня з екранів телевізорів та в соціальних мережах «великі правники» та інші «експерти» розказують про дублювання функцій, якусь «втрату суверенітету», неконституційність та інші недоліки Антикорупційного суду.

Читайте також: Безглузді маніпуляції довкола ролі міжнародних експертів у відборі суддів Антикорупційного суду

Правда ж в тому, що наша судова система втратила свій суверенітет лише народившись, і є такою вже 27 років. Всі це знають і всі з цим живуть. Цьому треба покласти край!

Щоб в України був шанс на успішне майбутнє, нам конче потрібен незалежний від діючої системи орган правосуддя. А вето від міжнародних експертів на затвердження кандидатів на посаду суддів є ключовим запобіжником незалежності майбутнього Антикорупційного суду.

По голосуванню за цю ключову деталь в Законі про Антикорупційний суд буде видно, хто з депутатів хоче змін в країні на краще, а хто – ні.

Читайте також: Створення Антикорупційного суду в наших умовах стало питанням виключно зовнішньої політики – Безсмертний. ВІДЕО

Я знаю, що в будь-якому проекті закону завжди є багато технічних неточностей або некоректних формулювань. Їх треба уникати. Але є речі, які роблять той чи інший закон ключовим! В законі про Антикорупційний суд такою річчю є можливість міжнародними незалежними експертами накладати вето на того чи іншого кандидата на посаду судді.

Той, хто проголосує проти такої процедури – проголосує проти справедливості.

Той, хто проголосує проти – опиниться по ту сторону світла. Для більшості українців.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Источник

На ту же тему
Набат-время знать больше © 2020 ·   Войти   · Наверх