. Абонплата за газ: погляд із іншого боку | Набат-время знать больше

Абонплата за газ: погляд із іншого боку

Подивімося на цю абонплату за газ з нового боку.

Є споживач, він є ресурсом для різних компаній, які працюють к ЖКГ, енергетиці. Доходи, бюджет споживача – це «пиріжок», який розподіляється на різні платежі. Кожен із них може бути правильний і обґрунтований (обґрунтувати можна все). Але що виходить у підсумку, якщо скласти всі платежі (цифри неточні та приблизні)?

1. Абонплата за газ, + 50 грн до рахунку.

2. Введення єдиної ціни на газ. Для рахунку це + 200 + 400 грн.

3. Вода. Введення абонплати за воду (як для облгазу) або RAB-тарифу для водоканалу (як для обленерго), призведе до подвоєння рахунку. + 50 + 100 грн до рахунку.

Читайте також: Нацкомісія призупинить введення абонплати за газ

4. Введення абонплати за тепломережу або RAB-тарифу для теплокомуненерго. + 100 + 200 грн до рахунку.

5. Новий ринок електроенергії. Ціна для побутового споживача виросте мінімум вдвічі (до 2,5 грн). Це + 100 + 300 грн до рахунку.

6. «Зелена» енергетика – хороша, сучасна, екологічна, але поки трохи дорога історія. Додає + 10 + 20 грн до рахунку щорічно, це якщо девальвація несильна (зелені тарифи у євро).

7. Сміття. Зараз тариф у платіжках у Києві не покриває навіть вивезення (ідуть доплати перевізникам із міського бюджету). А має покривати вивезення, переробку, утилізацію, захоронення. Це мінімум + 50 грн до рахунку.

Сумарно + 600 + 1000 грн на місяць. Це без уврахування індексації на інфляцію наявних тарифів.

А отже, в Украіні це зараз неможливо. Тому відбувається проста і банальна річ – собі встигнути пролобіювати «європейські» тарифи, а після того хоч вовк траву їж.

Читайте також: Блогер: Абонплата за газ – це махінація у стилі Остапа Бендера

Це стримувати і збалансовувати можна, якщо регулятор тримає в голові таку картинку зі сторони споживача й акцентує увагу на максимально ефективне використання тарифних грошей. Але як ми розуміємо, це не в нас.

Головне, щоб це все не відбило в українців бажання іти в Європу, коли для них вся Європа – це просто зростання тарифів. А ризик такий є, дискредитація ідеї відбувається. А обирають владу в Україні ті, для кого 50 грн щомісяця – це матеріальні гроші.

І ще цікаве запитання щодо послідовності дій. Як думаєте, яка країна буде успішнішою європейською через 10 років – Румунія, де ціни на газ ще не лібералізували, але вже пересаджали десятки топ-корупціонерів, чи Україна, де все навпаки?

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх