. У Росії Ходорковського офіційно звинуватили у вбивствах | Набат-время знать больше

У Росії Ходорковського офіційно звинуватили у вбивствахReuters

Російськими слідчими була нібито встановлена причетність Ходорковського до вбивства мера Нефтеюганська

Слідчий комітет РФ заочно висунув звинувачення в організації вбивств екс-главі ЮКОСу та російському опозиціонеру Михайлу Ходорковському.

Про це повідомив представник СК Володимир Маркін, передає прес-служба відомства.

Читайте також: У Ходорковського прокоментували заяви про оголошення у розшук

Російськими слідчими була нібито «достовірно встановлена» його причетність до вбивства мера Нефтеюганська Володимира Пєтухова, а також до замаху на вбивство В’ячеслава Кокошкіна, який його супроводжував. Крім того, він нібито має зв’язок із замахами на вбивство керуючого компанії «Іст Петролеум Хандельсгез» Євгена Рибіна, під час яких був застрелений його охоронець та поранені ще двоє осіб.

В СК вважають, що Ходорковський відіграв у злочинах «особливо активну роль».

«Адже жодне важливе рішення в «ЮКОС» не приймалося без команди Ходорковського», — зазначив Маркін.

За даними російського слідства, саме Ходорковський, будучи акціонером і головою правління нафтової компанії «Юкос», доручив підлеглим йому співробітникам компанії, а також іншим особам вбивство Пєтухова і Рибіна, чия службова діяльність суперечила інтересам «Юкоса».

«Причому для слідства абсолютно очевидно, що ці злочини скоювалися з корисливими мотивами. Так, організувати вбивство Пєтухова було вирішено у зв’язку з його законними вимогами як мера Нефтеюганська до нафтової компанії «Юкос» щодо повернення прихованих від держави податків. Замах на підприємця В’ячеслава Рибіна був пов’язаний з ініційованими ним позовами до «Юкосу» щодо стягнення шкоди, заподіяної незаконною діяльністю цієї нафтової компанії», — йдеться в повідомленні представника СК.

«У результаті слідчо-оперативної роботи вдалося отримати нові докази, і з урахуванням цього 11 грудня 2015 винесено постанову про притягнення Михайла Ходорковського як обвинуваченого у скоєнні злочинів… Через те, що Ходорковський не з’явився в Слідчий комітет РФ, найближчим часом він буде оголошений у розшук», — наголосив Маркін.

Нагадаємо, 10 грудня, генеральна прокуратура Росії направила в Слідчий комітет РФ матеріали для перевірки висловлювань Михайла Ходорковського на екстремізм. Екс-глава ЮКОСа на прес-конференції назвав дії російської влади «повноцінним антиконституційним переворотом». Також він вважає, що «мирна революція» в Росії – неминуча.

Прес-секретар російського бізнесмена та опозиціонера Михайла Ходорковського відкинула підозри прокуратури РФ у закликах до повалення влади в Росії та заявила, що Ходорковський — не вбивця.

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2019 ·   Войти   · Наверх