. Розшукувані екс-міністри Януковича майстерно збанкротували унікальне кварцове підприємство України | Набат-время знать больше

Розшукувані екс-міністри Януковича майстерно збанкротували унікальне кварцове підприємство України

Як міністри Януковича докрадають кварцову перлину України

 

Розшукуваний в Україні екс-міністр аграрної промисловості Микола Присяжнюк донині прокручує схеми, які обійдуться українцям у мільярди і цілу надсучасну галузь економіки.

Про це йдеться у сюжеті програми «Гроші».

Зокрема, Присяжнюка пов’язують із оборудкою щодо збанкрутування унікального підприємства «КварцСамоцвіти», розташованого у селищі під Володарськом-Волинським на Житомирщині.

Завод, який міг би розвивати космічну галузь, допомогти у виробництві електроніки та й збагатити звичайним коштовним і напівкоштовним камінням Україну, звичайно ж, впав в око олігархам. Проте перед тим, як вкрасти в держави кварцову перлину, міністри Януковича за старою традицією підприємство вирішили збанкрутувати, аби не платити Україні зайвої копійки.

За словами головного зберігача музею коштовного каміння Людмили Власюк, найбільша цінність кварцу полягає у тому, що він може використовуватися як п’єзо-сировина для електроніки – як резонатори та стабілізатори частот.

«Усе це добувалося у нас… І ось вазочки, зроблені з димчастого кварцу, наші, і такі красиві вироби, які зроблені за ескізами Фаберже місцевими майстрами. Але основне, це огранка кварцу, берилу і топазу», — розповіла жінка, яка 17 років працює у музею.

Своєю чергою екс-голова Володарсько-Волинського району Володимир Сінько вважає, що маючи такий колосальний ресурс і потенціал, таке підприємство не могло бути неплатоспроможним, адже завод міг перетворити район на Дубаї. «Коли воно працювало на повну потужність — 80% всіх податків, які сплачувалися районом, належали «КварцСамоцвітам», — запевнив він.

Проте несподівано з’явилося приватне підприємство ЗАТ «Волинські самоцвіти», які розгорнули свою роботу на базі заводу-банкруту «КварцСамоцвіти». Водночас серед засновників приватної компанії також з’явилася страхова компанія «Класичне страхування», яку очолювали екс-міністр Присяжнюк та екс-міністр енергетики Едуард Ставицький.

Після цього унікальне підприємство-банкрут продали з аукціону за 3 мільйони гривень. Покупцем виявилася маловідома компанія «Столичне будівництво», яка має одну адресу із ломбардом «Золота скриня». Також юридично тут «прописаний» і «Київський ювелірний завод». Серед списку засновників ломбарду значиться Мисников Сергій Володимирович, перший заступник голови правління ювелірного заводу.

Проте щойно «КварцСамоцвіти» стали приватними, вони почали приносити шалені прибутки своїм власникам. За словами заступника голови Фонду держмайна України Юрія Нікітіна, за результатами 2015 року очікується прибуток не менше 300 тисяч гривень

Нині невідомо, чи залишив свою частку у колись збанкрутованому заводі Присяжнюк. Проте журналісти з’ясували, що перед початком Революції Гідності, його сім’я почала скуповувати нерухомість. Зокрема, вони володіють квартирою у центрі Києва, яку здають в оренду, друга розташована у елітній новобудові із видом на Олімпійський стадіон, ще одна — в елітному будинку біля Лаври, також є квартира неподалік від столичного цирку і біля Бесарабки.

До того ж, згідно з державним реєстром прав на нерухоме майно, на Присяжнюків записаний колишній санаторій у Криму.

Окрім цього, сім’я Присяжнюків та колега екс-міністра колишній віце-прем’єр, також аграрник при Кучмі — Козаченко Леонід Петрович поселилися у Бучі на більш ніж 2 гектарах у віп-поселенні. На території маєтку висаджені ялинки, є статуї, тенісні корти і, звісно, дуже схожий на замок будинок, який на задньому дворі прикриває двометровий паркан-мур.

Тож, поки міністрів та чиновників в Україні розшукують, їхня нерухомість не під арештом, а продається чи здається.

Нагадаємо, Україна два роки платить пенсії Януковичу, Азарову, Пшонці та іншим екс-регіоналам. Підтверджень, що держава зупинила ці виплати після Майдану, журналісти не знайшли.

http://tsn.ua/groshi/ukrayina-dva-roki-platit-pensiyi-yanukovichu-azarovu-pshonci-ta-inshim-eks-regionalam-536373.html

Источник

На ту же тему
Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх