. Нафта буде дешевою протягом 25 років – Міжнародне енергетичне агентство | Набат-время знать больше

Нафта буде дешевою протягом 25 років – Міжнародне енергетичне агентствоGetty Images

Протягом найближчих 25 років нафта коштуватиме нижче 100 доларів за барель

Протягом найближчих 25 років, до 2040-го, вартість нафти залишатиметься на низьких показниках і не повернеться до 100 доларів США за барель, навіть незважаючи на ймовірне хронічне недоінвестування в галузі та відповідно зменшення видобутку.

Попит на нафту до 2020-го зростатиме всього на 1% на рік, а цього не достатньо, щоб вибрати весь надлишок пропозиції «чорного золота». Про це йдеться в річному прогнозі Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), пише Financial Times. Інша причина – використання альтернативних джерел енергії.

Читайте також: В ОПЕК спрогнозували ціни на нафту на найближчі роки

«Ми наближаємося до кінця безпрецедентної в історії 15-річної епохи безперервного зростання споживання енергії. Світовий попит знижується в результаті вжитих заходів підвищення енергоефективності та боротьби зі зміною клімату», – наголосив виконавчий директор МЕА Фатіх Бірол.

За прогнозами агентства, вартість бареля нафти до 2020-го становитиме 50-80 доларів, до 2040-го – 85 доларів. Протягом 2020-2040 років попит на нафту зросте не вище 5%.

Водночас для Росії прогнозують «заморожування» амбіційних нафтогазових проектів – через брак фінансування. Внутрішніх коштів та китайських кредитів не вистачать, а Захід не прийде через санкції.

«Реалізація нових експортних проектів у Росії стримується низькими цінами на вуглеводні та санкціями, які обмежують доступ російських компаній до західного ринку запозичень», – ідеться в доповіді МЕА.

Тим часом у Росії підтвердили, що через кризу видобувники «заморожують» розробку нових нафтових родовищ.

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2019 ·   Войти   · Наверх