. Фахівці підрахували кількість нелегальної зброї на руках українців | Набат-время знать больше

Фахівці підрахували кількість нелегальної зброї на руках українцівПонад чотири мільйони одиниць нелегальної зброї в Україні без врахування гранат, вибухівки та всіляких боєприпасів. Такі дані наводять в Українській асоціації власників зброї, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Щоденні повідомлення про вибухи гранат, збройні напади і численні схрони у мирних містах дедалі частіше вказують на величезну прогалину з боку держави у цьому питанні. В українській поліції попереджають: якщо зброя є – вона обов’язково рано чи пізно стріляє. Тримати її просто так неможливо, завжди є якась мета.

Правоохоронці констатують, що кількість злочинів, пов’язаних із незаконним обігом зброї, всього за один рік зросла вдвічі. І пов’язують це з війною в східних областях.

Загалом із незаконного обігу більше 400 гвинтівок, рушниць і пістолетів. Однак кількість вчинених злочинів значно перевищує кількість тих, яким потенційно запобігли.

У генштабі ЗСУ кажуть про посилення патрулів, які мають запобігати вивезенню зброї з території, де проводиться АТО. Мовляв, це має допомогти вирішити проблему.

Про відлуння війни в мирних містах говорять і в асоціації власників зброї. Визнають, що потік нелегального арсеналу із зони АТО є, але він радше не створив, а поглибив давню проблему. Нелегальну зброю обраховували мільйонами і п’ять, і сім років тому.

Тому проблема, наголошують фахівці, глибша – і самими військовими патрулями її не вирішиш. Бо де попит – там будуть і варіанти пропозицій.

Виходом в асоціації бачать легалізацію продажу зброї. Тоді, кажуть, лише за одним патроном можна б було визначити всі дані про власника.

Однак відповідний законопроект уже більше року не виноситься на розгляд Верховної Ради. Експерти підозрюють, що заважає цьому група лобістів у владі, котра має зиск із нелегального ринку обігу зброї в Україні.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2019 ·   Войти   · Наверх