. Залучати іноземних працівників в Україну варто громадянством та пільгами — експерт | Набат-время знать больше

Залучати іноземних працівників в Україну варто громадянством та пільгами — експерт

Пʼятниця, 17 червня 2016
10:10

Суспільство

Залучати іноземних працівників в Україну варто громадянством та пільгами — експерт

1
Коментувати
Роздрукувати


info-personal.ru

Україна має створити сприятливі умови для працевлаштування та міграції іноземців, аби закріпитися в державі, отримати громадянство, знайти роботу було легше, ніж у заможніших країнах.

Про це в коментарі Gazeta.ua розповів Олексій Позняк зі столичного Інституту демографії та соціологічних досліджень.

«Це не означає, що громадянство потрібно роздавати усім, направо й наліво. Але для людей, скажімо, з вищою освітою, хорошим досвідом, підприємцям, цей процес варто спростити. Спеціаліст повинен відчувати підтримку держави. Якщо робітник некваліфікований, то термін чи умови можуть бути іншими, але все-таки реальними. Аби людина розуміла: виконавши певні умови, вона отримає якісь привілегії. Щоб не було ситуації: які б дії не робив іноземець, його шанси закріпитися в Україні змінюються на 1 чи 2 відсотки», — пояснив експерт.

Зараз для іноземців пріоритетні міста-освітні центри: Київ, Харків, Львів і Одеса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До 2030 року можемо опинитися на порозі демографічної кризи — експерт

Нагадаємо, раніше Олексій Позняк заявляв: через війну на Донбасі, проблеми в економіці, Україна стала менш привабливою для іноземців. Тому потужного напливу мігрантів у найближчі роки не буде.

«Довготривалий прогноз робити складно. Якщо економіка розвиватиметься краще, ніж раніше, то привабливість країни стане більшою. Потік іммігрантів зросте. Як довго вони затримуватимуться, залежатиме від інтеграційної політики. Поки у нас вона не розвинена», — каже Олексій Володимирович.

За його словами, державі слід зайнятися залученням іноземців в Україну. Розробити чітку інтеграційну програму. Інакше за 13-17 років відчуємо серйозний брак робочої сили.

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх