. Україну очікує перевиробництво тепличних овочів | Набат-время знать больше

Україну очікує перевиробництво тепличних овочів

Понеділок, 29 лютого 2016
09:46

Економіка

Україну очікує перевиробництво тепличних овочів

1
Коментувати
Роздрукувати

Українських виробників тепличних овочів очікує перевиробництво в 2016 році, якщо не виправдаються надії на постачання в Росію через Молдову, вважає менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу проекту UHBDP Сергій Потапов. Про це пише «Інфоіндустрія«.

«Проблемний» сезон 2015 року насправді залишив достатній запас фінансових ресурсів у виробників в плівкових теплицях для подальшої роботи. Площі під культурами закритого грунту в плівкових теплицях не зменшилися — рентабельність впала у порівнянні з 2010-2014 роками. Не весь обсяг виробництва культур закритого грунту враховується в офіційну статистику і, швидше за все, може бути дооцінений до рівня, що у 2-2,5 рази перевищує офіційні цифри в цілому по країні «, — сказав експерт.

Сергій Потапов зазначає, що в Україні бізнес плівкових теплиць, як і раніше, залишається привабливим і до нього приєднуються нові й нові учасники. Але в цьому є і ризик.

«Російське ембарго, підвищення ставок за «транзит» через Білорусь або повне закриття цього каналу може призвести вже в сезоні 2016 до катастрофічного переповнення і критичного зниження ціни на внутрішньому ринку вже цієї весни. Використання Молдови в якості «транзитної» країни може частково зняти цю загрозу , але, на жаль, занадто багато залежить від політики», — уточнив Потапов.

На його думку, купівельна спроможність споживачів цього року надзвичайно обмежена, не кожна сім’я зможе дозволити собі тепличні овочі навесні, коли формується основний дохід виробників.

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2019 ·   Войти   · Наверх