. «Тварин для фільму спеціально не вбивали» — режисер про фільм «Сафарі» | Набат-время знать больше

«Тварин для фільму спеціально не вбивали» — режисер про фільм «Сафарі»

Понеділок, 12 вересня 2016
15:05

Культура

«Тварин для фільму спеціально не вбивали» — режисер про фільм «Сафарі»

 
Коментувати
Роздрукувати

— Тварин для фільму спеціально не вбивали, як це було в історичній драмі «Андрей Рублёв» російського режисера Андрія Тарковського. Тоді заживо спалили корову і зарізали коня спеціально для фільму. У цій стрічці просто знімали людей під час полювання, — розповідає український кінорежисер Мирослав Слабошпицький про стрічку «Сафарі» австрійця Ульриха Зайдля. На 73-му Венеційському кінофестивалі її показали поза конкурсом.

— Туристи приїхали розважитись — вбивають тварин. Ставлять на штатив рушницю, прицілюються і стріляють. З мертвим звіром фотографуються. Після цього спеціальні працівники здирають з нього шкуру. У фільмі є епізод, у якому зачитують розцінки. Скажімо, застрелити антилопу коштує 800 євро, слона — 1800, — продовжує Мирослав Слабошпицький. — Я колись був на бойні. Тож можу сказати, що вбивства режисер показав доволі коректно та відсторонено. Може, хтось колов у селі свиню, так то значно страшніша картина, ніж оці Зайдльові кадри. Хоча фільм багатьох шокував, люди виходили із залу. Один з героїв фільму каже: «Люди на вершині харчового ланцюга. Можливо, буде краще, якщо наш вид зникне». Дивишся на це все і думаєш — може, дійсно краще. Я противник вбивств тварин, бо ставлюсь до них значно краще, ніж до людей. Зайдль намагається зрозуміти, що змушує людей вбивати і отримувати від цього задоволення. Що взагалі в головах і душах у цих персонажів?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На жінку нападає чоловік у костюмі лижника

Письменник розповідає, що був у Венеції вперше.

— Там ходили військові з собаками, озброєні автоматичною зброєю, в рядок стояли поліцейські машини. Наприклад, бачив вечірку на пляжі — піщаний берег, намет, а далі море. Так там крутилося два карабінери на випадок, щоб ніхто з п’яну не втопився. Американець їх зупинив, щоб сфотографувався. Не відмовились, хоч той був не зовсім тверезий. Багато молоді спало коло фестивального палацу. Хотіли бути ближче до огорожі, щоб взяти автограф у знаменитостей.

Нагадаємо, «Жінка, яка пішла» підкорила 73-й Венеціанський кінофестиваль.

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх