. Стали відомі екзотичні версії ВАЗ-2106 | Набат-время знать больше

Стали відомі екзотичні версії ВАЗ-2106

Авто

Середа, 22 лютого 2017
09:27

Авто

Стали відомі екзотичні версії ВАЗ-21067

 
Коментувати
Роздрукувати

Культова «Шістка» з’явилась на ринку 41 рік тому — 21 лютого 1976 року.

«Для радянського автопрому ВАЗ-2106 став передовим автомобілем. Не лише через потужність і комфортність, а через те, що не потребував настільки частого техобслуговування, як «Москвичі» і «Волги». Він мав набагато менше точок змазки, як ці», — каже Gazeta.ua керівник клубу технічної класики Old Car Service і один з організаторів фестивалю Old Car Land Павло Лозовенко.

Через 10 місяців з початку виробництва — 28 грудня 1976 року — екземпляр цієї моделі став тримільйонним автомобілем, випущеним Волзьким автозаводом. 3 червня 1978 р. — чотиримільйонним.

Автомобіль називали «шаха», «шоха», «шарік», «шістка».

ВАЗ-2106 окремо мав версію для американського ринку — «канадка». Такі автомобілі продавали на канадському ринку. Від звичайних «Жигулів» «американку» відрізняли лише модифікований алюмінієвий бампер від «Ниви». У нього вставили підфарниками — такими були вимоги безпеки експлуатації автомобілів у Канаді.

«Окрім цього, «канадки» мали легкосплавні диски», — доповнює Павло Лозовенко.

Разом з цим ВАЗ-2106 мав й іншу версію — праворульну. Для поставки у Великобританію у вісімдесяті роки седан виробляли з правим кермом.

«У таких «Шісток» дах обтягували вінілом», — каже автоексперт.

«Для експорту також існували версії з коробкою автомат», — додає Лозовенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Honda S2000 перетворили на «Жигулі»

Силовий агрегат для ВАЗ-2106 з 75 к.с. «зняли» з підготовлюваної у той час до виробництва моделі ВАЗ-2121 «Нива».

З 1993 року автомобіль припинили обладнувати релем миготіння контрольної лампи гальма стоянки.

«Жигулі» 2106 став першим автомобілем у Радянському Союзі, який обладнали індикатором низького рівня гальмівної рідини.

Також вперше для радянського автопрому задні ліхтарі ВАЗ-2106 об’єднали в цілісному корпусі секції покажчиків поворотів, габаритних вогнів, стоп-сигналів, вогнів заднього ходу і катафотів.

Двигун автівки є найпотужнішим серед радянських серійних малолітражних автомобілів — 75 к.с.

ВАЗ-2106 став останнім масовим радянським автомобілем з чотирифарною системою головного світла і з вентиляційними «кватирками» і ковпаками коліс.

ВАЗ-2106 у версії, яку прозвали у народі «пів на сьому», зібрали в єдиному екземплярі для найвпливовішого автомобільного колекціонера СРСР, генсека Леоніда Брежнєва. В автомобілі змінили капот і начепили решітку радіатора від ВАЗ-2107. На той час версію 2107 ще не випускали.Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2019 ·   Войти   · Наверх