. Пам’ятаючи про Крути, не оминаймо увагою й не менш важливе | Набат-время знать больше

Пам’ятаючи про Крути, не оминаймо увагою й не менш важливе


Делегати Першого з’їзду Вільного козацтва у Чигирині. Жовтень 1917 року

Ми, українці, трішки мазохісти.

От є поразка під Крутами, 300 загиблих. І майже забули, як за кілька тижнів після того накостиляли 5000 пітерських матросів (до 3000 убитих).

У нападі банд Муравйова на Україну, крім трагедії, була ще й значна перемога власне української зброї. Це була зброя колишніх селян і солдатів – українського Вільного козацтва.

Загони Звенигородського коша вільного козацтва розбили приблизно 5-тисячний загін більшовиків під час їхнього наступу Правобережною Україною біля станції Бобринська (нині станція імені Тараса Шевченка на Черкащині).

Цитую Телеграму штабу Звенигородського коша Вільного козацтва Військовому міністрові УНР: «У ніч із 21 на 22 (лютого) отрядом вільного козацтва Звенигородщини був даний бій більшовикам на ст. Бобринські. Більшовики зовсім розбиті і переслідуються отрядом в напрямку ст. Знаменка. Станція Бобринська згоріла і зараз в наших руках. Взято в бою 3 гармати, один бронеавтомобіль з кулеметом, цілком справні, полонені, багато зброї, патронів і всякого військововго майна».

Муравйов на сторінках газети «Правда» щедро плював жовчу за цю перемогу в українських повстанців, а через півроку його стратили самі більшовики. Як «Бетмена», Мозгового, Дрьомова, «Батю», Боцмана і т. д. Думаю, якби росіяни хоч трохи знали історію, знайти дурних в «русский мир» було б важко.

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх