. Назвали одну з найбільш дефіцитних професій | Набат-время знать больше

Назвали одну з найбільш дефіцитних професій

Вівторок, 07 лютого 2017
12:27

Економіка

Назвали одну з найбільш дефіцитних професій

1
Коментувати
Роздрукувати


Ресурсний центр

Торік роботу шукали 6,6 тис. швачок. Роботодавці потребували 9,6 тис. таких працівників. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів Сергій Кравченко, заступник голови Державної служби зайнятості.

«Зараз маємо 797 вакансій для швачок. Таких фахівців шукають і великі підприємства швейного виробництва, і малі, а також фізичні особи-підприємці, які шиють одяг на замовлення. Додаткова потреба в кадрах виникає через оновлення швейного обладнання цеху», — говорить Кравченко.

Торік 300 безробітних перенавчалися на швачку. Середня зарплата швачок на початок року становила 4 тис. грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чекаю, що повністю бізнес окупиться за рік»

«Швачок першого і другого розрядів готують у центрах профтехосвіти Рівного, Одеси, Харкова. Одеський центр отримав ліцензію на навчання швачок у грудні торік. Цьому посприяла компанія Arber Fashion Group. Перша група швачок з 19 студентів розпочала навчання 19 грудня», — коментує Кравченко.

«Швачок шукають в ательє, швейні цехи, хімчистки. Шиють одяг, білизну, чохли для автомобілів, м’які меблі. У майстерню одного з українських дизайнерів шукають швачку для пошиву колекцій зі ставкою 4 тис. грн і премії. Таких фахівців шукають у Польщу, Литву. Платять по 20 тисяч гривень. Через різницю зарплат в Україні відчувається кадровий голод. Профтехучилища були в занепаді. Швачок випускали мало. Зараз швейне виробництво відновлюють», — говорить експерт порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Торік 100 людей вивчилося на управителя багатоквартирного будинку. Двотижневі програми є в Одеському, Донецькому, Полтавському та Херсонському центрах профтехосвіти.

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2019 ·   Войти   · Наверх