. «Література й алкоголь крокують нога в ногу» — письменники про книгарні майбутнього | Набат-время знать больше

«Література й алкоголь крокують нога в ногу» — письменники про книгарні майбутнього

Вівторок, 26 квітня 2016
19:33

Культура

«Література й алкоголь крокують нога в ногу» — письменники про книгарні майбутнього5

 
Коментувати
Роздрукувати

Фото: Валерія Радзієвська

Українці купують книги або в інтернеті, або в книгарнях з атмосферою. Звичайна книгарня мало кого зацікавить — вважають українські письменники.

Про книгарні майбутнього, якими їх уявляють, письменники поспілкувалися під час Книжкового Арсеналу.

Олександр Бойченко пригадує, що ще кілька років тому у Чернівцях влада ледве не закрила культове місце — книгарню «Букініст». Там збираються на посиденьки і спілкування чи не всі відомі письменники. А купуючи книгу, можна дізнатися від власниці такі історії про життя автора, наче він її сусіда і добрий знайомий.

Юрій Андрухович уявляє собі майбутнє книгарень у сув’язі іншим бізнесом — наприклад, продажем алкоголю. Ця ідея з’явилася в нього ще років 10 тому разом із мрією відкрити власну книгарню центральносхідноєвопейської літератури. .

— У цій книгарні мають продаватися відповідно польські макогони, чеська бехеровка, словацькі вина. Якщо ти купуєш роман хорватського автора, то ти отримуєш за знижкою пляшку сливовиці хорватської. Література й алкоголь крокують нога в ногу. — каже письменник.

Ірину Славінську приваблює приклад Франції: там книгарні поділяються за жанрами літератури.

— У Латинському кварталі, де знаходиться Сорбонна, весь час тусить чимала кількість студентів. Там книгарні поділені на жанри: в межах величезного району на одній вулиці стоїть книгарня юридичної літератури, на сусідній — книгарня біографій, через вулицю — книгарня медичної літератури. Студенти купують книжки у комісійній крамниці. Там можна знайти неймовірні скарби за доволі смішні гроші. Новісіньке видання енциклопедії Камю — гігантська томіна — за символічні 20 євро.

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2019 ·   Войти   · Наверх