. «Газпром» відновлює постачання російського газу в Україну з 1 жовтня | Набат-время знать больше

«Газпром» відновлює постачання російського газу в Україну з 1 жовтня

Середа, 16 вересня 2015
20:25

Економіка

«Газпром» відновлює постачання російського газу в Україну з 1 жовтня

2
Коментувати
Роздрукувати


Фото: espreso.tv

В середу у Відні відбулись переговори між главою «Газпрому» Олексієм Міллером та главою «Нафтогазу України» Андрієм Коболєвим.

За підсумками переговорів Міллер заявив російському телеканалу НТВ, що «всі принципові двосторонні питання з Україною вже узгоджені». Повідомляє Інтерфакс-Україна

«Ми очікуємо, що угода за участю Європейської Комісії буде підписана наступного тижня, і постачання російського газу за передоплатою відновляться з 1 жовтня», — сказав глава російської компанії.

П’ять днів тому Міллер не виключав, що поставки можуть поновитися вже в «останній декаді вересня». Однак тепер він говорить тільки про наступний квартал.

«У найближчі кілька днів НАК «Нафтогаз України» звернеться до «Газпрому» про подання знижки щодо мита, і, як це і було в попередні періоди, «Газпром» направить пропозиції в уряд РФ. Рівень цін буде конкурентноспроможний з сусідніми до України країнами Європейського Союзу», — заявив Міллер.

«Газпром» утримається від умови «бери-або-плати» у наступні 2 квартали», — додав він. Незастосування правила take or pay було однією з вимог української сторони.

Як відомо, минулої п’ятниці делегації Росії та Європейської Комісії погодили умови зимового пакета для України. Після узгодження з українською стороною його планують винести на підписання.

Нагадаємо раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин розповів, що ціна російського природного газу, згідно з формулою контракту «Газпрому» і «Нафтогазу України» 2009 року, на четвертий квартал 2015 року становить 252 доларів за 1 тис. куб. м.

Источник

На ту же тему
Набат-время знать больше © 2020 ·   Войти   · Наверх