. Експерт спрогнозував здешевшання цукру | Набат-время знать больше

Експерт спрогнозував здешевшання цукру

Вівторок, 19 липня 2016
16:48

Економіка

Експерт спрогнозував здешевшання цукру

1
Коментувати
Роздрукувати

Восени очікується урожай 2 млн тонн цукру. Ще 600 тис. тонн залишилося з попередніх років. При річному споживанні 1,6 млн тонн, перевиробництво становитиме близько 1 млн тонн, розповів на прес-конференції голова Національної асоціації цукровиків України «Укрцукор» Андрій Дикун.

За словами голови Укрцукру, значний урожай очікують через збільшення посівних площ та вищу на 25-30% урожайність, завдяки сприятливій погоді на початку літа.
Через перевиробництво та низьку купівельну спроможність українців, ціни на цукор прогнозуються низькі.

«Цукрові заводи працюють на межі рентабельності. Продають за собівартістю — 12,50-13 гривень за кілограм. При цьому ціни на цукор можуть обвалитися через заяви Аграрного фонду про можливий продаж 60 тис. тонн цього продукту з резерву. Якщо це станеться, у найближчі місяці покупці радітимуть. Але на наступний рік аграрії зменшать посівні площі цукрового буряка. На цукрові заводи завезуть сирець з-за кордону і Україна перетвориться на цукрозалежну державу», — сказав Андрій Дикун..

Нагадаємо, з початку року світова ціна на цукор виросла на 40% і становить 23,61 грн за кг. Незважаючи на це, Україні важко реалізувати свої лишки. Ринок Росії закритий. Казахстан і Туркменія готові купувати, але доставити туди неможливо через транзитні перешкоди росіян. Європейський ринок дав річну квоту 20 тис. тонн, яку заповнили за 2 місяці.
Всього з України експортували 46 тис. тонн.
Зараз цукровики шукають нові ринки збуту в Азії та Африці.

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2019 ·   Войти   · Наверх