. «Часом вітиліго тягне за собою й інші супутні хвороби» — дерматолог | Набат-время знать больше

«Часом вітиліго тягне за собою й інші супутні хвороби» — дерматолог

Середа, 23 грудня 2015
17:58

Elle

Здоров’я

«Часом вітиліго тягне за собою й інші супутні хвороби» — дерматолог

 
Коментувати
Роздрукувати


фото: slingeland.nl

Вітиліго — хвороба шкіри, при якій частково зникає пігмент меланін. Про це у коментарі для Gazeta.ua розповів дерматолог столичної клініки «Euroderm» Кузьма Хобзей.

При вітиліго плями поступово збільшуються у розмірах, формують зони біло-молочного кольору. Найперше вражають ділянки шкіри, які часто травмуються: кисті рук, лікті, коліна.

«Попри певні твердження і стереотипи навколо такого діагнозу, ця хвороба виліковна, каже лікар. Природний колір шкіри відновити цілком можливо. Головне — почати лікуватися в перші місяці, коли проявилася недуга. Це — важливий етап, який жодним чином не треба пропускати. Окрім лікування, плями можна маскувати спеціальними кремами, мазями».

Найшвидше від вітиліго виліковують обличчя, тулуб, статеві органи. Набагато важче прибрати плями із рук та стоп.

Аби відновити природний колір шкіри, приймають препарати, які стимулюють пігментні клітини. У хворих вони знаходяться у сплячому стані, а після ліків починають активно ділитися і забарвлювати шкіру.

«Вітиліго по суті близьке до альбінізму явище. В обох випадках організмі зовсім немає пігменту меланіну, який надає шкірі кольору. Різниця лише в тому, що в альбіносів немає «кольорового» пігменту генетично і назавжди, а вітиліго може з’явитися і минути будь-коли. При обох недугах немає больових відчуттів, не рахуючи випадків, коли плями вітиліго запалюються. Тоді людина може мати певні больові відчуття».

Іноді одночасно з вітиліго можуть бути й інші супутні хвороби. Крім шкіри, імунітет впливає на щитоподібну залозу, тоді вона збільшується. Також часто виникає діабет, ревматоїдний артрит, може навіть жмутками випадати волосся.

«Варто знати, що вітиліго саме не спричинює ці хвороби, а тягне її за собою, наче паровоз. Недуги можуть з’явитися й від збою в гормонах. Наприклад, після народження дитини, ожиріння чи стресів. Тому тим, у кого з’явилося вітиліго, треба перевіритися у ендокринолога на предмет наявності інших хвороб».

На світлій шкірі плями вітиліго часто бувають непомітні. Проявляються лише, коли людина тривалий час загоряє на сонці. Тоді білі плями червоніють, починають виділятися на тілі.

«Хворим не можна часто бувати на сонці, бо незахищені пігментом плями дуже швидко «згорають» і вкриваються пухирями. Можна приймати препарати, які підвищують чутливість до світла. Хворому призначають вітаміни з високим вмістом аскорбінової кислоти«.

У клініці, де працює Кузьма Миколайович, лікують хворих на вітиліго методом фототерапії. Пацієнтам призначають курс опромінення ультрафіолетом із лампи. Процедури проводять 1-3 рази на тиждень, таких треба як мінімум 30. Курс фототерапії триває 3-4 місяці. Процедури не можна робити вагітним, людям із хворим серцем та судинами.

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2019 ·   Войти   · Наверх