. Астрономи виявили унікальну зірку | Набат-время знать больше

Астрономи виявили унікальну зірку

Середа, 04 січня 2017
17:10

Наука+Освіта

Наука

Астрономи виявили унікальну зірку

 
Коментувати
Роздрукувати

Американські науковці виявили незвичайну зірку — білого карлика з гелієвої атмосферою. Нова зірка пульсує 11 незалежними способами. Це є рекордом, кажуть науковці.

Маса зірки PG 0112+104 становить половину маси Сонця. Температура її поверхні — 30 тис. градусів за шкалою Кельвіна. Про це передає Dailytechinfo.

Спочатку зірку віднесли до класу DB — білих карликів із гелієвої атмосферою. А після ретельного вивчення вчені встановили, що яскравість зірки змінюється внаслідок пульсацій. Тому класифікували її як пульсуючого білого карлика — DBV.

Після трьом місяцям спостережень вчені ідентифікували 11 незалежних видів пульсацій цієї зірки. Ці пульсації виникають унаслідок обертання зірки, зародження і переміщення в її надрах на різних глибинах магнітних дипольних ділянок з кількістю полюсів від двох до чотирьох.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 космічних фото NASA

Амплітуда коливань, викликаних деякими видами пульсацій, дуже мала. Такі коливання яскравості зірки неможливо вловити за допомогою будь-якого наземного телескопа.

Астрономи також визначили, що коливання яскравості зірки періодичні. Вони відповідають часу обернення верхнього шару цієї зірки, який дорівнює 10,17 години.

«Вивчення динаміки процесу обертання зірки має велике значення для розуміння нами процесу формування, існування і розвитку зірок у цілому. У ньому беруть участь такі процеси, як конвекція, дифузія і динаміка формування складних магнітних полів», — кажуть дослідники.

Вчені зафіксували сигнали інопланетян. Шість радіоімпульсів надійшли до Землі. Вони являють собою короткі спалахи, що призводять до викиду в космос величезних енергій. Тривалість кожної спалаху — кілька мілісекунд.

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх