. Ніколи не погодимося із шантажем загарбників щодо звільнення заручників – Геращенко | Набат-время знать больше

Ніколи не погодимося із шантажем загарбників щодо звільнення заручників – Геращенко

Мінськ. У гуманітарній підгрупі закликала негайно розблокувати звільнення заручників, адже вже 14 довгих місяців немає жодного звільненого.

Ми давно готові передати всіх, кого дозволяє українське законодавство, аби забрати підтверджених українців. Ми робили ці пропозиціі ще кілька місяців тому, повторили й учора, 15 листопада, в різних форматах, не лише в Мінську. Але ми не підемо на шантаж і не можемо відпустити на волю тих, хто жодним чином не підпадає під дію Мінських угод, наприклад, беркутівців, яких підозрюють у вбивстві Героїв Недесної сотні.

Закликала координатора ОБСЄ відвідати суд, який зараз починається, поспілкуватися з родинами загиблих і їм, а не нам у Мінську, озвучити ці ініціативи ОРДЛО, які координатор «нейтрально» підтримує… Ми із цим ніколи не погодимося! 

Читайте також: Ворожий ясир: глухий кут у процесі визволення наших бранців

Жорстко підняла питання звільнення підлітків із Ясинуватої, трагічні долі яких уже потрапили в рапорт ООН щодо дітей і конфліктів. Російські окупанти й колаборанти утримують хлопців 15 місяців, попро обіцянку відпустити дітей додому. 

Про «вагу» слова ОРДЛО яскраво свідчить й історія із заблокованим КПВВ «Золоте», яке вони в жовтні пообіцяли відкрити днями. Так ось, учора висунуто чергову передумову-шантаж: мовляв, тільки після розведення важкої техніки в Станиці Луганській (яку загарбники щотижня обстрілюють). Звернулася до координатора з вимогою дати оцінку цьому новому шантажеві й черговим «передумовам». І до чого тут Станиця Луганська до заблокованого КПВВ «Золоте»? 

Заслухали інформацію координатора Тоні Фріша про його відвідання тюрем. Він, на жаль, так і не передав листів українським заручникам в окупованому Луганську, не зміг зустрітися з ними у форматі сам на сам, попри наші прохання не зустрівся з В. Овчаренком, до якого координатора просто не пустили, як і до Стаса Асєєва. Але, на щастя, поспілкувався із дев'ятьма іншими українськими заручниками в ОРЛО.

А відповідь на моє запитання про буцімто заблукалого росіянина Агеєва, якого він не захотів провідати у Старобільському СІЗО, залишу без коментарів… На думку Фріша, таке відвідання було би «політичним, а не гуманітарним». Звичайно, ідеально «нейтрально» «не бачити» росіян на Донбасі, «не знати» про їхню присутність там.

Читайте також: Геращенко: ОБСЄ послуговується на Донбасі тактикою «заплющених очей»

Саме тому вимагаю на групі не забувати про її тристоронній формат: Україна – РФ – ОБСЄ. Це важко дається.

Робимо все для звільнення заручників. Якнайшвидшого звільнення підтверджених сторонами осіб. 

Мені щиро шкода людей на окупованих територіях, ви навіть не уявляєте, хто ними зараз керує… Якого штибу персонажі, з якими «моральними вартостями», «освітою» та повною відсутністю елементарного виховання. Але про це якось іншим разом.

Звільнимо заручників. Звільнимо території. Обов'язково. Вірю в це.

Источник

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх