. В одній зі столичних шкіл уроки української мови проводять російською – віце-прем’єр | Набат-время знать больше

В одній зі столичних шкіл уроки української мови проводять російською – віце-прем’єр

Набат-время знать больше
13 Февраль 2018
Без рубрики

Предыдущая статья:

Следующая статья:


Ілюстраційне фото

В одній з центральних київських українських шкіл одна з вчительок проводить уроки української мови російською. Батьки звертали на це увагу, однак, змін не домоглися.

Про це повідомила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на власній сторінці у Facebоok.

«Перебуваю в шоці від того, що розповіла мені подружка моєї доні. В одній з центральних київських українських шкіл одна з нових/молодих вчительок української мови веде уроки цієї мови….російською(!)» – розповідає політик.

Читайте також: Про мовну психотравму і українське ґетто

За її словами, батьки вже звертали увагу керівництва на цю проблему, але поки що результату – нуль.

«Бачу, що якраз нещодавно Міністерство освіти і науки України,  Лілія Гриневич розіслали листа закладам освіти усіх рівнів, в якому звертають увагу на те, що мовою освітнього процесу в нашій країні є державна мова, і тому уроки, лекції, практичні та семінарські заняття, навчально-виховні заходи у державних закладах освіти мають відбуватися українською. Наголошую – я про освітні програми шкіл без вивчення мов національних меншин, а суто про ті, що розробляються на основі типових програм», – каже урядовець.

Читайте також: «Тут пачті всє чітают і будут чітать на рузкам!». У Харківському медичному університеті першокурсника цькують за державну мову

«Чи дослухаються керівники та виконавці? Адже по суті не маємо ніяких важелів для забезпечення контролю та відповідальності за дотриманням законів України у цій царині навіть в центральних офіційно україномовних школах столиці… Невже лишається розраховувати суто на небайдужість і активність батьків у кожному такому кричущому випадку, як той, про який розповіли мені діти?» – додала Климпуш-Цинцадзе. 

«Проблема дещо в іншому: немає доброї волі по всій вертикалі. А зла воля – насильницька русифікація за 26 років так і не зупинена», – прокоментувала повідомлення Віце-прем'єр-міністра народний депутат Лілія Григорович.

Источник

Предыдущая статья: Следующая статья:
На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Набат-время знать больше © 2018 ·   Войти   · Наверх