. Підприємництво в Україні – досвід, ілюзії, реальність | Набат-время знать больше

Підприємництво в Україні – досвід, ілюзії, реальність

Пропрацювавши багато років у області арбітражного процесу, я прийшов до твердого переконання, що Росії необхідний мораторій на яку б то не було державну підтримку підприємництва як мінімум років на триста. Звичайно, це негайно призведе до повального зниження кількості підприємців, оскільки наш комерсант плодиться тільки на грунті бюджетної халяви. І тоді єдине застосування, яке можна знайти звільнилася некваліфікованої робочої сили — це поля, шахти і лісоповалі.

Для 99% населення, що проживає на території Росії, не повинно взагалі існувати надії стати підприємцем, не кажучи вже про сервіси онлайн-реєстрації ІПшніков, ОООшек та інших прибамбаси, що полегшують життя і без того одноклітинного російського комерсанта.

Велика помилка — називати підприємцем те, що являє собою середньостатистичний російський бізнесмен. Це чисто питання лексики. Таке не підпадає під поняття «підприємництво».

Бізнес в борг

Перше, з чим я зіткнувся, розгрібаючи судові справи російських горе-підприємців, це повна відсутність сприйняття закону. Трохи менше ніж всі комерсанти, які беруть участь в позовах в наших судах, — це відморозки з природженою відсутністю значної частини головного мозку. Тій його частині, яка потрібна для осмислення того, що таке комерційна діяльність. Вони не розуміють, що означає «підприємницький ризик» (навіть якщо кажуть, що розуміють). Вони не усвідомлюють, що таке «заборгованість». Іншими словами, коли середньостатистичний росіянин вирішує зайнятися бізнесом, для нього не існує програшного варіанту, тому він ніколи не готовий повертати борги. Він не готовий до цієї ситуації як такої.

Факт отримання кредиту на розвиток бізнесу сприймається у нас не як важкий тягар на найближчі роки, а як вже наступив успіх. Навіть для великих торгових мереж і будівельних фірм в Росії вважається нормою працювати в мінусі, в борг, існуючи виключно на позикові гроші. Наступного разу, коли запитаєте, чому у нас дороге житло і високі ставки по іпотеці, згадайте це. Через те, що будівельні фірми працюють за рахунок кредитів, а не тих коштів, що виводяться в кишені їх власників; в вартість житла включається те, що вони повинні повернути банкам. Тим же банкам, які видають іпотечні позики вам, підвищуючи відсоток по ним кожен раз, як будівельні фірми банкрутують, не встигнувши повернути кредит, взятий на бізнес.

При цьому вони продовжують виплачувати своїм учасникам і акціонерам дивіденди, переводити гроші в готівку і навіть публічно жертвувати на благодійність, коли їх фірми по вуха в боргах.

І ось набравши кредитів, найнявши собі десяток Сисястая секретарок, пузатих водіїв і бугаїв з ЧОП «мордоворотів», а потім проваливши всі свої проекти, підставивши ділових партнерів і контрагентів, перше, про що вони думають, — як вивести з фірми все, що ще залишилося з чужого добра.

Ви думаєте, що це швидше виняток, ніж правило? Напевно, припустімо, що в основному підприємці реально працюють, щоб забезпечити собі дохід? Ні. Дійсно важко і старанно вони працюють лише перший час, поки не обросли зв’язками і невеликим капіталом, щоб створити ілюзію фінансової стійкості, справити враження надійної фірми і отримати побільше кредитів від банків, субсидій від бюджету і авансових платежів від контрагентів. А потім все це виводиться наліво.

У Росії виведення активів з бізнесу не відбувається лише в одному випадку — у разі їх відсутності. У той момент, коли з’явиться можливість почати просто красти чуже, наш бізнесмен забуде про «ділову репутацію», «товарний знак», «положення на ринку», «повага до партнерів». Виняток — це, скоріше, навпаки.

Ми вам закон, а далі — самі

Для російських комерсантів не існує порядку як такого. Багато хто скаржиться, що російський бізнес занадто зарегульований. Нічого страшного. 99% вимог законодавства не дотримуються і не будуть дотримуватися ніколи, навіть за сприяння судової системи. Чому? Та тому що суди і контролюючі органи ніколи не будуть справлятися з тим потоком порушень, які реально існують. Санепіднагляд, трудова інспекція, споживчий нагляд, пожежна безпека? Не смішіть. «Юридичні» послуги з ухилення від таких перевірок самі стали окремою галуззю комерції в нашій великій державі. Я вже не кажу про те, що єдині економічні злочини, які у нас розслідуються відносно регулярно, — це грабіж і розбій (відкрите викрадення чужого майна). Якщо ж ви заявитеся в Управління економічної безпеки з повідомленням про фальсифікації системи депозитарного обліку, то в порожніх очах оперуповноваженого ви побачите тільки глибоке бажання піти у відпустку.

Детальнiше тут http://kredisov.com/.

На ту же тему
Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
Преимущества врезных моек
Купить квартиру в Аликанте
Что вам стоит дом построить и отделать в том числе…
Хотите построить свой дом
Соблюдайте 5 правил, и прямой рекламодатель сам вас найдет
Вязание носков
Обучение в проекте»Практика»
По производителю Exagres
Полиэтиленовые трубы и фитинги для них
Как не стать жертвой насилия
Бизнес-идея: как создать кондитерский цех
Китайские кровати и кушетки
Единство механической и электронной составляющих
Настенные детские светильники
Разница между инвестированием и спекуляцией на рынке
Чем же привлекает рекламодателей контекстная реклама
Стоит ли делать локальный ремонт бампера
Что делать если мир сошел с ума? Самые популярные поисковые запросы
Продвижение сайта в Google
Первый трактор Solis типа Евро-4
Гречка в нашей жизни
Уход за волосами летом
Honda (Хонда) Prelude
Причины неприятного запаха изо рта
Почему не работают инструменты нашего бизнеса?
Арендовать недвижимость
Появился новый планшет Nokia на базе Windows 8
Автогиганты продолжают решать застарелые проблемы
Как воспитать сына?
Как вернуть доверие в отношениях
Нехватка техники решается легко и быстро
Куда установить холодильник?
Выбираем мебель для дома
Организация свадебного банкета: планируем в деталях
Гибель Русланы Коршуновой
Онлайн-торговля в Украине: почему многие возвращенных товаров уничтожается
Как обустроить однокомнатную квартиру?
Создание сайтов под ключ от 50 у. е
Россия и весь мир перешли на летнее время
Учеба и игра: взаимодополняющие или взаимоисключающие факторы
Концерт Loc-Dog
Экопарковки: новое слово в решении экопроблем города
Новый тренд уходящего 2020 года!
Праздник всех мужчин – День Защитника Отечества
Последний корабль
Роль реальных квестов в тимбилдинге
Как выбрать коробку для торта
Набат-время знать больше © 2021 ·   Войти   · Наверх