Жоден продуктовий магазин не обходиться без ваг. Фасовка і зважування продукції — важлива частина успішного бізнесу. Сьогодні на ринку представлений широкий вибір торгових ваг. Ваги різні не тільки за зовнішнім виглядом, але по функціоналу, вартості та матеріалами виготовлення. А якщо вас цікавлять ваги для торгівля, подивіться на сайті /vagi.com.ua.
Дочитавши статтю до кінця, ви будете знати про ваги практично все: види, особливості, марки, ціни. І зможете без проблем вибрати прилад для свого бізнесу.
Види торгових ваг
Ваги класифікують за кількома показниками:
За типом механізму: механічні, електронні та електромеханічні.
Щодо використання в торгівлі: фасувальні, товарні, прилавкові, для магазинів самообслуговування, з функцією друку етикеток.
За сферами використання: поштові, промислові, кранові, автомобільні, палетні, побутові, медичні, лабораторні.
Останню класифікацію в статті розглядати не будемо. Так як мета нашої статті — загострити увагу на торгових вагах.
За типами механізму
Робота механічних ваг заснована на взаємодії системи важелів і вантажів. На табло такого обладнання є вказівний стрілка, пов’язана з важелями. Коли вантаж опускається на майданчик приладу, важелі виводять стрілку на відповідні цифри. Продавець дивиться на табло і визначає вагу товару. Такі ваги всім знайомі. Це традиційне торгове обладнання.
Вартість цих терезів не дорога, але сьогодні їх використовують вкрай рідко.
Причин для цього три:
- похибка вимірювань досить висока;
- ваги незручні в експлуатації, зважування займає велику кількість часу;
- механічну систему доведеться періодично змащувати, чистити, налаштовувати.
Електромеханічні пристрої функціонують за таким же принципом важелів і вантажів. Відмінність тут в тому, що табло на приладі електронне, і результат зважування відображається точніше. В таких приладах легко зчитуються показання. Але є важливий мінус: деталі швидко зношуються. А ремонт — довгий і непростий заняття.
Електронні ваги — найсучасніші і затребувані в торговому бізнесі. З ними легко працювати. Вони не вимагають особливого догляду. Стоять трохи дорожче своїх механічних і електромеханічних «побратимів».
Функціонує таке обладнання за допомогою вбудованого датчика, який направляє сигнал індикатору про масу вантажу. При належному дотриманні правил експлуатації електронні ваги служать тривалий час.
Головна вимога в роботі з електронними вагами — дотримання обмежень при зважуванні. До кожного приладу додається інструкція, в якій чітко прописана максимально допустиме навантаження, перевищення якої може вивести техніку з робочого стану.
У електронного обладнання багато достоїнств: простота зважування, оперативність, надійність. Можна не використовувати калькулятор, працюючи з такими вагами, так як на табло відображається вага, сума за кіло і підсумкова вартість. Устаткування вважає все автоматично. До мінуса подібної техніки можна віднести дорогий датчик. Якщо деталь зламається, замінити її важко і дорого.
Електронні ваги можуть бути як підлоговими, так і невеликими, настільними. Популярні електронні ваги, які відразу підключаються до онлайн касі і передають інформацію на екран комп’ютера.